Милена Тодорова сложи точка на българското участие на Световното първенство по летен биатлон в Отепаа, Естония с 21-во място в масовия старт при жените.

Милена стартира 10-а, но нямаше ден на рубежа и след 10 пропуска в четирите стрелби финишира 4.07 мин след победителката.

Титлата грабна 33-годишната латвийка Байба Бендика с 4 грешни изстрела и 24 секунди преднина пред финландката Суви Минкинен (2), бронзът бе за

чехкинята Тереза Воборникова (1).

България завършва представянето си на Световното в Естония с 3 златни и един сребърен медал, две четвърти, едно шесто, едно осмо и едно девето място.

По-рано днес нашите девойки записаха триумф в преследването. Българките окупираха първите две места, като Валентина Димитрова грабна златото, а

Лора Христова среброто.

Българките спечелиха всички световни титли при девойките, след като преди три дни Лора Христова триумфира в суперспринта, а вчера Валентина Димитрова грабна златото в спринта. Валентина, Лора и Стефани бяха в състава на българската щафета, спечелила бронз на световното за девойки в Солт Лейк Сити преди две години. Миналото лято България също спечели три златни медала, тогава Лора Христова триумфира във всички дисциплини и стана най-титулуваната биатлонистка на Световното при младите в Осърбле, Словакия.