С попадение на голмайстора си Ахмед Ахмедов в 69-ата минута Спартак (Варна) победи като гост Ботев (Пловдив) с 1:0 в мач от 6-ия кръг в efbet Лига.

Хитът от началото на сезона в елитната дивизия – Спартак, постигна четвъртия си успех за сезона, като тимът има и равенство и победа.

В следващия кръг Спартак приема лидера Левски, като изостава от "сините“ само с 2 точки.

Ботев регистрира първа загуба за сезона, като "канарчетата“ са и с мач по-малко.

На Спортен комплекс "Никола Щерев-Старика“ в Пловдив двата тима предложиха здрава битка в напълно равностоен сблъсък.

През първата част по-интересните моменти бяха в края на полувремето.

Малко преди почивката Ахмед Ахмедов стреля опасно, но вратарят на Ботев Бернат спаси.

Във втората минута на добавеното време Ботев вкара гол чрез Алекса Мараш, но попадението бе отменено заради засада.

Треньорът на Ботев Душан Крекез направи принудителна смяна още в 22-ата минута, когато Самуел Акере напусна заради контузия за сметка на Никола Илиев.

След почивката здравата битка продължи с пълна сила.

В 61-ата минута треньорът на Спартак Александър Томаш направи двойна смяна, пускайки на терена Антонио Вутов и португалеца Берна.

Само 8 минути по-късно Вутов намери перфектно Ахмедов, който вкара за 1:0 за Спартак.

Въпреки превъзходството си, до края на мача домакините така и не успяха да стигна поне до равенството.

В 94-ата минута Ботев остана и с 10 души, след като Никола Илиев даде воля на нервите си и изблъска Ивей Ромееш, за което получи втори жълт картон и бе отстранен от терена.