Милена Тодорова се класира на 13-ото място в спринтовата дистанция на 6 км от продължаващото в естонския спортен център Отепаа Световно първенство по летен биатлон, съобщиха за "Фокус“ от БФ Биатлон.

Единствената ни представителка при жените направи по един пропуск в двете стрелби и остана на 50 секунди след шампионката Тереза Воборникова от Чехия, завършила с една грешка на рубежа.

В спринта на 7.5 км за мъже Владимир Илиев с 3 пропуска финишира най-напред от нашите представители -  28-и. Васил Зашев е 45-и (2), а Антон Синапов 62-ри (7).

По-рано през деня България спечели втора световна титла след като в спринта на 6 км при девойките Валентина Димитрова грабна златото. Въпреки двата си пропуска на първа стрелба, с отлично темпо 21-годишната биатлонистка от Дупница изпревари с 6 десети от секундата безгрешната на рубежа украинка Виктория Хвостенко, бронзът бе за Олена Хородна (2), също от Украйна.

Това е втора българска световна шампионка на първенството, след като преди два дни Лора Христова триумфира в суперспринта при девойките. Днес Лора финишира след три пропуска четвърта, на по-малко от 5 секунди от медалите. Другите ни представителки заеха следните места: 17. Стефани Йолова (3), 43. Райа Аджамова (5), 48. Ирина Георгиева (6) и 50. Никол Кленовска (7).

Валентина, Лора и Стефани бяха в състава на българската щафета, спечелила бронз на световното за девойки в Солт Лейк Сити преди две години.

В същата дисциплина при младежите България класира двама биатлонисти в първата десетка. С един пропуск от двете си стрелби Константин Василев е шести – на 1:15 мин. след шампиона Виталий Мандзин (Украйна). Без грешка на рубежа Георги Джоргов финишира девети. Останалите ни представители заеха следните места: 27. Георги Наумов (1), 31. Веселин Белчински (4) и 43. Николай Николов (6) от 86 финиширали.

Световното първенство в Отепаа завършва на 25 август (неделя) с преследванията за младите и масови гала стартове за жени и мъже.