Виляреал победи като гост Севиля с 2:1 в мач от втория кръг в испанската Ла Лига.

Гол на резервата Айосе Перес в 5-ата минута на добавеното време на мача донесе първия успех за Виляреал от началото на сезона в Ла Лига.

Севиля остава без победа, като има и едно равенство.

През първото полувреме двата тима си размениха по един гол.

Виляреал поведе още във 2-ата минута чрез Арнаут Данджума.

В 8-ата минута попадение на Хуанлу Санчес за Севиля бе отменено заради засада.

Домакините възстановиха равенството в 6-ата минута на добавеното време на първата част чрез Доди Люкебакио.

През второто полувреме гол за Виляреал на Санти Комесаня в 69-ата минута бе отменен заради засада.

Така се стигна до 9-минутното продължение на двубоя, в 5-ата минута на което гостите вкараха за 2:1.

Домакините имаха превъзходство, като стигнаха до близо два пъти повече точни удари към вратата на съперника, но така и не успяха да измъкнат поне точка, която напълно заслужаваха.

Ключова роля за победата на Виляреал имаше вратаря Диего Конде, който направи феноменален мач и отчая играчите на Севиля с намесите си.