Пари Сен Жермен постигна втора победа от началото на сезона във френската Лига 1.

В двубой от 2-ия кръг на първенството парижани спечелиха у дома над Монпелие с 6:0.

Тимът на Монпелие остава без спечелен мач от старта на шампионата, като има и едно равенство.

Брадли Баркола даде старт на головата фиеста на "Парк де Пренс“ още в 4-ата минута след асистенция на Жоао Невеш.

20 минути по-късно избухна геният на Марко Асенсио, като отново съавтор бе Невеш.

След почивката наказателната акция на Пари Сен Жермен продължи още в 53-ата минута с втория гол на Баркола. Асистентът тук бе Осман Дембеле.

В 58-ата сред голмайсторите се записа и Ашраф Хакими за 4:0.

Две минути по-късно Дембеле се замеси във втори гол, като автор бе Уорън Заир-Емери.

Резервата Кангин Лий сложи точката в 82-ата минута за 6:0.

На 1 септември Пари Сен Жермен гостува на Лил в следващия си шампионатен мач. Ден по-рано Монпелие приема Нант в опит за поправителен.