Шампионът на Германия Леверкузен победи като гост Борусия (Мьонхенгладбах) с 3:2 в мач от 1-ия кръг в Бундеслигата.

Хората на Чаби Алонсо отново взеха всичко със запазената си марка – гол дълбоко в дабавеното време на двубоя.

Германският национал Флориан Вирц в 11-ата минута на добавеното време на мача осигури пълният комплект от точки на отбора си.

За Вирц това бе втори гол в мача, след като вкара и в 38-ата минута за 0:2.

Швейцарецът Гранит Джака откри головата сметка на Леверкузен за сезона в 12-ата минута, след което Вирц удвои.

Борусия вкара в 43-ата минута чрез Тим Клайндийнст, но попадението бе отменено заради нарушение.

Борусия (Мьонхенгладбах) успя да се върне в мача след почивката. В 59-ата минута Нико Елведи бе точен за 1:2, а в 85-ата Клайндийнст все пак стигна до гола си в мача за 2:2.

Драмата настъпи в 11-ата минута на добавеното време на двубоя, когато гостите получиха дузпа. Вирц застана зад бялата точки, като ударът му бе избит от вратаря на Борусия Йонас Омлин. Нападателят на Леверкузен обаче се добра до топката и се реваншира, вкарвайки за 3:2 за Леверкузен.