Левски води като домакин на Хебър с 1:0 след първото полувреме на мач от 6-ия кръг в efbet Лига.

Единственият гол през първата част на двубоя на стадион "Виваком Арена-Георги Аспарухов“ бе дело на Кристиан Димитров още в 3-ата минута.

Левски очаквано започна активно, като стигна до гол още в 3-ата минута.

След центриране в наказателното поле на Хебър капитанът Вендерсон Цунами отклони с глава, топката попадна у непокрития бранител Кристиан Димитров, който без проблеми вкара за 1:0.

Голът не притесни играчите на Хебър допълнително и те не престанаха да търсят възможности за нещо пред вратата на Левски.

Отборът от Пазарджик имаше две добри възможности да изравни.

В средата на полувремето Октай Хамдиев пробва рефлекса на Пламен Андреев, като вратаря се справи перфектно.

В края на полувремето неразбирателство между Андреев и Кристиан Димитров можеше да доведе до автогол, но късметът покри "сините“.

През първата част двата тима стигнаха до по два точни удара към вратата на съперника, като Левски вкара единият от своите и има предимство в резултата.