Ботев (Враца) води като гост на Локомотив (София) с 1:0 след първото полувреме на откриващия мач от 6-ия кръг в efbet Лига.

Двубоят се играе на столичния стадион "Локомотив“.

"Железничарите“ се оказаха назад в резултата още в 3-ата минута.

Тогава бившият играч на Локомотив Даниел Генов засече с глава топката във вратата на домакините след центриране от ъглов удар. Генов бе оставен непокрит в наказателното поле на Локомотив и се възползва по най-добрия начин от това.

Ранният гол смути още повече неоринтираните играчи на треньора Иван Колев, като само усилията на Симеон Славчев не успяха да помогнат на домакините да се върнат в мача до края на полувремето.

Бесен от слабата игра на отбора Иван Колев направи смяна още в 33-ата минута изваждайки гръцкия бранител Атанасиос Пицолис за сметка на нападателя Стив Траоре.

През първото полувреме двата отбора успяха да отправят по един точен удар към вратата на съперника, като този на Ботев се оказа и голов.