Португалският Брага победи като домакин австрийския Рапид с 2:1 в първи мач от плейофа за място в груповата фаза на турнира Лига Европа.

На "Естадио Мунисипал де Брага“ домакините така и не успяха да се възползват пълноценно от това, че гостите от Рапид останаха с десет души на терена още във 2-ата минута, след като заради груб фаул директен червен картон получи Лукас Гъргич.

Нещо повече, гостите от Австрия дръпнаха в резултата в 25-ата минута след попадение на нападателя Гуидо Бургщалер.

8 минути по-късно домакините възстановиха равенството чрез бразилския си халф Витор Карвальо.

В 70-ата минута Брага стигна до победата след попадение на уругваеца Родриго Саласар Мартинес, като голът бе изработен от Карвальо.