Шампионът Лудогорец направи сериозна крачка към груповата фаза на турнира Лига Европа.

В първи мач от плейофите за място в групите първенецът на България победи на стадион "Хювефарм Арена“ в Разград първенецът и носител на Купата на Молдова Петрокуб с 4:0.

Българският отбор имаше сериозно превъзходство през целия мач и можеше да стигне и до далеч по-категоричен успех.

Тимът от Разград бързо взе нещата под контрол, който не изпусна до края на мача.

Квадво Дуа в 23-ата минута засече с глава центриране на Кайо Видал, за да открие резултата в мача.

Последваха няколко добри възможности за Лудогорец, но нов гол така и не падна.

В 44-ата минута и напречната гредата спаси тима на Петрокуб, след като удар на Аслак Фон Витри не успя да намери целта.

Гостите от Молдова така и не успяха да стигнат до точен удар към вратата на Серджо Падт до почивката.

През втората част ситуацията на терена не се промени, но Лудогорец успя да стигне до само още едно попадение.

В 59-ата минута Руан Секо вкара гол-красавец за 2:0.

В 83-ата минута гостите от Молдова стигнаха и до най-добрата си възможност за гол, като Михай Лупан бе оставен непокрит от отбрана на Лудогорец и стреля опасно, но топката мина над вратата на Лудогорец.

Класиката за Лудогорец оформи Диниш Алмейда в първата минута на добавеното време на мача. Асистенцията бе на Тодор Неделев.

Четири минути по-късно Неделев и Алмейда повториха упражнението за крайното 4:0 за Лудогорец.

Реваншът на стадиона на Зимбру в Кишинев е на 29 август.