Представителят на Спортен клуб по шахмат "Шумен“  Християн Илиев се класира на десето място на Европейското първенство по блиц за младежи до 18 години, което се проведе в периода 19-20.08 в Прага.

Състезателите играха двукръгов турнир по швейцарската система в 9 кръга, т.е. за два дни всеки от състезателите трябваше да изиграе 18 партии.

Християн започна играта си със 31-ви стартов номер, а се класира 10-и, с пърформанс 2283, което му осигури нови 192 точки към блиц рейтинга, съобщиха от Спортния клуб.

От СКШ "Шумен“ са изключително горди от резултата и развитието на на младия шахматист.

Другият състезател на СКШ "Шумен“, Еге Есмер, в турнира до 14 години събра 7,5 от 18, с което се класира 56-ти от 74 играчи.