Изненадата в турнира Лига на конференциите за сезон 2024/25 - арменският Ноа постигна нова изключителна победа.

Тимът, който в предходния квалификационен кръг отстрани гръцкия гранд и бивш шампион на южната ни съседка АЕК, разби с 3:0 словашкия Ружомберок като домакин в първа среща от плейофите.

Мачът се игра на Републикански стадион "Вазген Саркисян".

На интересна случка станаха свидетели всички на стадиона. В 68-ата минута токът на съоръжението спря, което наложи и прекъсване на двубоя, за да бъде възстановено електрозахванването.

В пълния мрак, който настъпи, феновете по трибуните пуснаха фенерчетата на телефоните си с цел да озарят стадиона.

Половин час по-късно срещата бе подновена, вече с възстановено електрозахранване.

Попаденията в мача отбелязаха Гонсало Грегорио (3-ата минута), Гор Манвелян (79-а минута от дузпа) и Матеуш Аияш в продължението на първата част.