Националният отбор на България по баскетбол за момичета U16 претърпя втора загуба на Европейското първенство в Дивизия "B", което се провежда в Коня, Турция. Тимът ни отстъпи на Чехия с 47:88 точки и вече е с баланс 1-2 в групата, като ще играе за разпределение на 9/16 място в крайното класиране.

Преди това за баскетболистките на Лъчезар Коцев предстои последен мач от груповата фаза срещу Нидерландия, който ще се проведе на 20 август (вторник) от 16:30 часа.

След сравнително оспорвани начални минути чехкините направиха силна серия и след първата четвърт водеха с 26:15. Нашите момичета, повечето от които са с година по-малки от съперничките си, допускаха повече грешки, от които получиха и лесни точки и на почивката вече изоставаха с 22:50.

Играта бе малко по-равностойна след паузата, но Чехия поддържаше солиден аванс и до края успя да спечели още по-убедително.

Габриела Коцева завърши с 9 точки за България, 8 има Силвия Миленова.