Верона стартира по перфектен начин сезона в италианската Серия "А“.

В мач от 1-ия кръг на шампионата, на "Маркантонио Бентегоди“ във Верона домакините зарадваха феновете си, побеждавайки гостуващия Наполи с категоричното 3:0.

Хората на Паоло Дзанети изнесоха футболна лекция на състава на Антонио Конте през второто полувреме на мача, когато паднаха головете в двубоя.

Дайлон Роша Ливраменто в 50-ата минута откри.

В 75-ата минута резервата Даниел Москера удвои аванса на домакините, а класиката оформи отново той в 4-ата минута на добавеното време на мача, давайки категорична заявка за титулярно място.

С голяма вина за трагичния старт на сезона за Наполи бе вратарят Алекс Мерет с неадекватните си намеси.

Във втория си мач за сезона, на 26 август Верона е домакин на Ювентус. Наполи ще опита да се реваншира в домакинството си на Болоня ден по-рано.