Отборът на Пирин Благоевград записа трета поредна победа в петия кръг от първенството на Втора лига, надвивайки трудно като гост с 1:0 дублиращия отбор на ЦСКА София на стадиона в Драгалевци.

В десетата минута Аймен Суда бе съборен в наказателното поле и Пирин получи право да изпълни дузпа. Потърпевшият Суда нямаше проблеми от бялата точка и откри резултата - 0:1.

Пирин имаше шанс да удвои в 39-та минута, след като Йосков се отскубна зад защитата на домакините, но вместо да комбинира със съотборник, стреля неточно над вратата.

След почивката домакините упражниха натиск, но Красимир Костов се намеси добре на няколко пъти. В 84-та минута голмайсторът Суда напредна отляво и опит удар по диагонала, който обаче се оказа неточен. Играчите на Владимир Манчев продължиха да търсят изравнителния гол, но отборът на Пирин удържа аванса си и записа ценни три точки.

С победата Пирин събира 13 точки след пет изиграни мача и дели първата позиция в класирането с дубъла на Лудогорец.