Ал Хилал спечели за 5-и път Суперкупата на Саудитска Арабия след 4:1 над Ал Насър. Шампионите на страната изоставаха на почивката, но през второто полувреме осъществиха обрат.

Вицешампионът Ал Насър откри резултата минута преди края на първата част чрез звездата си Кристиано Роналдо. Португалецът бе точен след чудесен пас на Абд ел Рааман Гариб. 5-кратният носител на "Златната топка" се разписа веднъж и в полуфинала при 2:0 над Ал Тавоон.

Вторите 45 минути на срещата бяха изцяло за Ал Хилал, който вкара и 4-те си попадения в рамките на 17 минути. В 55-та Сергей Милинкович-Савич, а чрез голове на Александър Митрович в 63-та и 69-та минута шампионите взеха комфортна преднина от 3:1. Крайното 4:1 бе оформено от бразилеца Малком три минути по-късно и Ал Хилал защити трофея си от миналата година.

На 31 май Ал Хилал също надви Ал Насър, но на финала за Кралската купа на шампионите с 2:1 след продължения.