Шампионът и носител на Купата на Германия Байер Леверкузен спечели и Суперкупата на страната. "Аспирините" надвиха вицешампиона от миналия сезон Щутгарт като домакин след дузпи.

В редовното време двубоят завърши 2:2, а при дузпите футболистите на Байер спечелиха с 4:3, въпреки че играха с човек по-малко от 37-та минута, когато директен червен картон заради нарушение получи французинът Мартин Терие.

Леверкузен стана 9-ият състав, който вдига трофея, а това бе първо издание на финала без участието на Байерн Мюнхен от 2011 година насам.

Виктор Бонифейс даде преднина на Байер с точен изстрел за 1:0 в 11-та минута, но 4 по-късно Енцо Мило изравни за гостите. Дениз Ундав все пак изведе Щутгарт напред с попадение за 2:1 в 63-та минута. В 88-та Патрик Шик възстанови паритета след асистенция на Алехандро Грималдо.

При Байер и 4-мата изпълнители бяха точни, а гостите пропуснаха на два пъти от 5-те си изпълнения.

Шик отбеляза първата дузпа за Леверкузен, а след него се разписаха още Грималдо, Алейш Гарсия и Едмонд Тапсоба.

Енцо Мило реализира при първото изпълнение за Щутгарт, след него Ермедин Демирович също вкара, но Франс Крециг сгреши. Дениз Ундав отбеляза за 3:3, ала след като Тапсоба направи резултата 4:3, Силас Катомпа Мвумпа не успя да реализира и Байер ликува.