Шампионът Лудогорец и лидера в класирането в efbet Лига Левски завършиха наравно 0:0 първото полувреме на мач от 5-ия кръг на първенството.

Двубоят се играе на стадион "Хювефарма Арена“ в Разград.

Двата тима предложиха здрава битка, но не и голове през първото полувреме на двубоя.

Левски започна по-активно двубоя, но домакините бързо успяха да охладят ентусиазма на играчите на Станислав Генчев и първата по-сериозна опасност бе пред вратата на Пламен Андреев.

В 5-ата минута Кайо Видал бе изведен отлично от Руан Секо, но ударът му бе неточен.

Лудогорец взе инициативата, като последва и добра възможност пред Аслак Фон Витри, но и той не успя.

В 14-ата минута в редиците на Лудогорец бе направена принудителна смяна, като вратарят Серджо Пад бе заменен от Хендрик Бонман.

В 26-ата минута Левски стигна до първата си по-добра възможност, като Ел Джемили стреля над вратата.

Постепенно Левски успя да се справи с натиска на домакините и да изравни играта. До почивката обаче столичният тим така и не успя да запише точен удар към вратата на Лудогорец.