Италианският пилот на "Дукати Леново Тийм“ Франческо Баная не остави шансове на конкурентите си в спринтовото състезание от Гран при на Австрия в клас MotoGP, 11-ци кръг от надпреварата.

На пистата "Шпилберг“ шампионът от последните два сезона успеха си в спринта в Австрия от миналата година, финиширайки начело за 20:59.768 минути.

С победата той се изкачи на върха в класирането при пилотите, където заедно с Хорхе Мартин делят първото място с по 250 точки.

Досегашният едноличен лидер и най-бърз в квалификацията испанец Мартин (Прима Прамак Рейсинг) остана втори, като изостана с 4.673 секунди от Баная.

Тройката в състезанието допълни испанецът Алейш Еспаргаро (Априля Рейсинг) с изоставане от 7.584 секунди.

Това е второ поредно класиране на подиума в спринтово състезание за Еспаргаро.

Следващият кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм ще се проведе в Испания между 30 август и 2 септември.