Отборите на Борусия (Мьонхенгладбах) и Гройтер Фюрт стартираха успешно участието си в настоящото издание на турнира за Купата на Германия.

В първия си мач за сезона в турнира Борусия победи като гост третодивизионния Ерцгебирге Ауе с 3:1

Двубоят стаатира перфектно за домакините, които поведоха още в 8-ата минута чрез Мика Клаусен.

В 35-ата минута Борусия изравни след попадение на френския нападател Франк Онора.

В петата минута на добавеното време на първата част гостите получиха дузпа, която Юлиан Вайгъл изпорти.

В 52-ата минута все пак Борусия стигна до втория си гол в мача, като негов автор бе Лука Нец.

В 70-ата минута Аласан Плеа реши всичко окончателно в полза на Борусия, довеждайки резултата до 3:1.

Второтидивиознният Гройтер Фюрт също е в следващия етап на турнира. Тимът победи като гост отборът от Оберлига Райланд-Пфалз/СААР Вармс с 2:0.

Гостите вкараха по веднъж на полувреме.

В 8-ата минута Денис Сърбени откри, а в 82-ата минута Сулиман Мустафа оформи крайното 2:0 за Грайтер Фюрт.