Пьотр Нестеров достигна 1/4-финалите на единично в Мутенц, Швейцария с награден фонд 25 хиляди долара. Поставеният под № 5 в схемата победи представителя на домакините Миша Ланц с 6:3, 7:6(2) за два часа и 12 минути.

Българинът поведе с 4:1 гейма по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част той взе преднина от 5:3, но допусна изравняване за 5:5. След това стигна до тайбрек, в който националът спечели със 7:2 точки.

За място на полуфиналите Пьотр ще играе срещу датчанина Елмер Мьолер или бразилеца Оскар Гутиерес.

По-късно днес Нестеров ще играе в 1/4-финалите на двойки. Българинът и руснакът Марат Шарипов, които са четвърти поставени, излизат срещу италианците Патрик Принот и Ервин Трьобингер.