Реал (Мадрид) спечели за исторически шести път Суперкупата на Европа, ставайки първият тим, който успява да стигне до този трофей шест пъти.

В мача за отличието, който се изигра във Варшава, европейският клубен шампион победи победителя в Лига Европа Аталанта с 2:0.

Двата тима изиграха напълно равностойно първо полувреме. Реал имаше минимално превъзходство във владеенето на топката.

Отборите удариха по веднъж гредата на вратата на съперника.

В 25-ата минута това стори Мартен де Роон за Аталанта.

В края на първата част удар на Родриго срещна гредата на вратата на Аталанта.

Тимът от Бергамо стартира отлично втората част, като удар на Марио Пашалич с глава бе отразен блестящо от Тибо Куртоа.

Реал отговори веднага, вдигайки сериозно  оборотите.

Така в 59-ата минута Федерико Валверде откри резултата. Уругваецът завърши бърза комбинация, започнала от Джуд Белингам и преминала през Винисиус.

Две минути по-късно Винисиус Жуниор пропусна отлична възможност да удвои, като вратарят на Аталанта Хуан Мусо показа класа, избивайки топката, която срещна гредата на вратата му.

Веднага последва и пропуск на Белингам, като отново Муса показа перфектна игра на вратата на тима от Бергамо.

В 66-ата минута Белингам пропиля нов шанс за Реал, давайки възможност на Муса пак да се прояви.

В 68-ата минута Реал поведе с 2:0 след дебютен гол в официален мач на Килиан Мбапе. Французинът, който записа първият си официален мач с екипа на Реал, засече подаване на Белингам.