Отборът на Астана се класира за плейоф ва влизане в групите на турнира Лига на конференциите.

В реванш от третия предварителен кръг на състезанието, който се изигра на Централния стадион в Алмати, отборът от Казахстан се разправи с гостуващия Корвинул Хунедоара от Румъния, побеждавайки с 6:1.

В първия мач Астана спечели като гост с 2:1.

В реванша Джофри Чинеду откри резултата за Астана в 13-ата минута, като до почивката нов гол не падна.

През втората част домакините се развихриха, като Марин Томасов в 57-ата, отново Чинеду в 68-ата, Назми Грипши в 73-ата, и пак Томасов в 75-ата минута доведоха нещата до 5:0 за Астана.

Михай Велизар в 78-ата минута върна един гол за 5:1, а крайното 6:1 за Астана оформи Елхан Астанов в 84-ата минута.

Бившият нападател на ЦСКА и Левски Серджиу Буш бе титуляр за Корвинул Хунедоара и игра цял мач.

В плейофа за място в групите на Лига на конференциите Астана ще премери сили с победителя от двойката между Сейнт Мирън от Шотландия и Бран от Норвегия. В Шотландия първият мач завърши наравно 1:1.