Динамо (Киев) победи като гост шотландският Рейнджърс 2:0 в реванш от третия предварителен кръг в Шампионска лига. Първият мач завърши наравно 1:1. Така с общ резултат от двата мача 3:1 отборът от Украйна продължава към плейоф за влизане в групите на Шампионска лига.

Рейнджърс ще играе плейоф, но за място в групите на Лига Европа.

В реванша на "Хемдън Парк“ в Глазгоу ключовият момент бе в 51-ата минута, когато домакините остнаха с десет души, след като бразилецът Жефте получи втори жълт и червен картон.

Футболистите на Динамо успяха да измъкнат мача с голове за две минути в края с голове на две резерви, появили се на терена малко след началото на втората част.

В 82-ата минута Олександър Пихальонок откри, а в 84-ата минута Назар Волошин окончателно отказа шотландците с втори гол за крайното 2:0 за Динамо.

За място в групите на Шампионска лига Динамо ще спори с австрийския Залцбург.