Националът ни Георги Минчев започна силно периода си в турското първенство и още в първия си мач за Юмраниеспор отбеляза два гола при успеха с 3:0 над Чорум като домакин. Българинът започна като титуляр и остана на терена 89 минути в първия двубой за новия сезон.

Баръш Икинджийер откри резултата в 28-та минута за домакините от Истанбул. След почивката роденият в Русе голмайстор реализира два пъти - в 55-та и в 86-та минута.

Бившият нападател на Локомотив Пловдив, Царско село и латвийския Рига пристигна в Турция в първите дни на месеца, като разтрогна по взаимно съгласие споразумението си с кипърския АЕЛ Лимасол.

Още един българин направи дебют в турското първенство. Крилото Здравко Димитров влезе в 79-ата минута в срещата на новия си клуб Бодрумспор в Суперлигата, който отстъпи на собствен терен от Газиантеп . През миналата година той носи екипа на Сакаряспор във второто ниво, но направи трансфер в посока елитния отбор от курортния град.