Спортист Своге и Спартак Плевен завършиха наравно 0:0 в двубой от четвъртия кръг на Втора лига.

"Шоколадите" имаха няколко добри възможности за гол, но топката излизаше покрай вратата. Гостите създадоха добра ситуация в 15-ата минута, когато Преслав Георгиев стреля, но изпрати топката покрай вратата. В 26-ата минута Калоян Стефанов стреля от пряк свободен удар, но вратаря спаси.

Малко след началото на второто полувреме Стефанов центрира добре от ъглов удар, Бастунов игра с глава, но топката излезе в аут. В 61-ата минута Стефанов отново центрира добре, Бешев плъзна топката с глава, но я изпрати покрай вратата.

Най-чистото положение за гол дойде в 88-ата минута, когато Паоло Соарес стреля от упор, но стражът на плевенчани спаси.

Така Спортист заема 15-а позиция преди изиграването на останалите мачове с актив от 4 точки, докато Спартак е на 10-о място с една повече.