Националният отбор на България за девойки U18 завърши на четвъртото място участието си на Европейското по баскетбол в Дивизия "B", което се провежда в Плоещ. Тимът ни не успя да се класира за елита, след като отстъпи на Гърция с 51:70 в малкия финал, макар да победи именно този съперник в груповата фаза.

Поражението бе едва второ за българките на румънска земя, след като те стартираха шампионата с пет поредни победи.

Двубоят започна много равностойно, но силни минути в края на първата част изведоха Гърция напред с 21:11. Разликата на два пъти става двуцифрена през втория период, но преди почивката тимът ни успя да се доближи на 30:35.

Повече от пет минути след началото на полувремето обаче българките така и не успяваха да се разпишат. Съперникът се възползва и отново увеличи разликата, която преди заключителната четвърт вече бе внушителна – 54:38, и нямаше проблем да я задържи до последно.

Деница Манолова завърши с 14 точки за България, по 11 и 7 борби имат Гергана Маданкова и Димана Костова.