Националният отбор на България по баскетбол за момчета U16 загуби първия си мач при завръщането си в Дивизия "А" в тази възраст. На старта на Европейското първенство в Ираклион тимът ни отстъпи на завършилия четвърти на миналогодишния шампионат на Старкия континент Литва с 40:97 точки, след като изоставаше през цялото време.

Следващият мач на България е на 10 август (събота) срещу друг водещ отбор Сърбия, отново в 13:30 часа.

Двубоят започна трудно за нашите, които още в средата на частта допуснаха изоставане от 2:18. Те стартираха с много грешки, от които Литва се възползва, и след първата част бе напред с 30:12. Вторият период бе малко по-равностоен, с ниска резултатност, но съперникът поддържаше комфортна разлика и почивката дойде при 47:22 в негова полза.

Нищо не се промени и след паузата, когато Литва контролираше мача и след 77:33 преди заключителната четвърт, до края спечели още по-убедително.

Ив Кастение завърши с 13 точки за България, 9 има Марк Воденичарски.