Григор Димитров води със сет - 6:1 срещу Ринки Хиджиката от Австралия в среща от втори кръг на турнира на твърди кортове, който е от сериите "Мастърс 1000", в Монреал, Канада.

Първата ни ракета и поставени под номер 7 в основната схема спечели на старта на двубоя сво сервис гейм, след което Хиджиката изравни.

До края на първата част обаче българинът не даде повече геймове на 72-ия в света.

Димитров и Хиджиката имат един двубой помежду си - на четвъртфиналите на турнира в Бризбън, Австралия през този сезон. Тогава до победата стигна българина след успех с 6:1, 6:4.

Впоследствие Димитров триумфира в надпреварата, печелейки 9-а титла в кариерата си при мъжете.

Димитров не бе участвал в турнири от осминафиналите на "Уимбълдън", където след разкъсване на адуктор на левия крак се отказа от мача с Даниил Медведев.

В надпреварата на двойки Димитров и брата на легендата Анди Мъри - Джейми загубиха на старта от тандема Скупски от Великобритания и Венъс от Нова Зеландия.

Припомняме, че стана ясно, че Григор Димитров ще играе приятелски мач с легендата на световния тенис и вече олимпийски шампион Новак Джокович от Сърбия. Подробности за това, четете ТУК.