Домакините от Франция сътвориха сензацията в баскетболния турнир при мъжете на Олимпийските игри в Париж.

"Петлите" стигнаха полуфиналите след успех над фаворита Канада с 82:73 точки.

Двубоят се игра в препълнената с над 12 240 зрители зала "Accor Arena" във френската столица.

Домакините започнаха силно, взимайки първата част с 23:10, а до края на полувремето вече водеха с 45:29.

През третата и четвърта четвърти "кленовите листа" намалиха пасива, но до 9 точки и така напускат турнира.

Най-резултатен за победителите стана Габриел Ябуселе с 22 точки, а Айзея Кординие добави още 20.

За Канада мегазвездата Шай-Гилджъс Александър отбеляза 27, а Ар Джи Барет приключи с 16 точки.

В битка за място на големия финал Франция ще срещне световния шампион Германия, който отстрани Гърция след успех със 76:63.