Японският гимнастик Шиносуке Оса спечели третия си златен медал на Олимпиадата в Париж.

След като Оса триумфира в многобоя и в отборната надпревара при гимнастиците, той бе над всички и във финала на висилка при мъжете.

За състезателя това е общо четвърти медал от Игрите, като освен вече трите титли, има и бронз на успоредка.

20-годишният азиатец спечели залото с оценка от 14.533 точки, от които 5.900 за трудност и 8.633 за изпълнение.

17-годишният Анхел Барахас от Колумбия остана втори на успоредка също с  14.533 точки, но с по-ниска стойност за изпълнение от победителя.

Бронзовото отличие стана притежание на двама състезатели с еднакви оценки от по 13.966 точки. Единият е Бохън Чжан от Китай, който представи силно изпълнение, но направи грешка при приземяването. Другият е Ча-хун Тан от Тайван, който има същата стойност за изпълнение като китаеца.

Олимпийският шампион от Токио 2020 Дайки Хашимото от Япония не успя да се класира за финала на този уред в Париж.