Локомотив София победи Черно море с 2:1 в двубой от третия кръг на Първа лига, игран на стадиона в столичния квартал "Надежда".

Анте Аралица (52') даде аванс за домакините в началото на второто полувреме, а Светослав Диков (90') удвои в края. В добавеното време на срещата Асен Дончев (90+9') оформи крайния резултат.

Към средата на втората част "моряците" останаха с човек по-малко, след като Халфът Мазур Сула извърши много грубо нарушение, а след преглед с ВАР съдията Станимир Тренчев показа директен червен картон на един от най-важните играчи на варненци.

Така Локомотив записа първа победа от началото на сезона. "Железничарите" са на четвъртото място във временното класиране с актив от 4 точки, колкото имат и Ботев Пловдив, Берое, Локомотив Пловдив и Черно море.

Това първа победа на треньора Иван Колев над колегата си Илиан Илиев.