Отборите на Славия и Хебър завършиха наравно 1:1 в мач от 3-ия кръг в efbet Лига.

Двубоят се изигра на стадиона на "белите“ "Александър Шаламанов“ в столицата, въпреки че домакин бе Хебър. Причината бе лошото състояние на терена на стадиона в Пазарджик.

След равенството двата тима остават без спечелен мач от началото на сезона, като Славия е изиграла два двубоя.

"Белите“ са с равенство и загуба, докато Хебър след две загуби стигнаха до равенство. И за двата отбора това е по първа спечелена точка за сезона.

Славия започна много активно мача и бързо наложи превъзходство.

35-годишният бранител Виктор Генев още в 5-ата минута откри за тима на Златомир Загорчич.

"Белите“ имаха сериозно превъзходство през първата част, но успяха да реализират само една от ситуациите, до които стигнаха пред вратата на Петър Дебарлиев.

Треньора на Хебър Веселин Великов направи смяна още в 9-ата минута, когато извади Георги Търпов и пусна в игра украинския нападател Олексей Збун.

В самия край на полувремето Атанас Кабов отправи първия точен удар за Хебър в мача.

Втората част започна с гол за Хебър. В 49-ата минута тунизийският нападател Набил Макни вкара за 1:1.

Хебър можеше бързо да стигне и до втори гол, но последва сериозен пропуск пред вратата на Славия.

До края играчите на Славия опитаха да стигнат до победата, но не успяха да вкарат втори гол във вратата на игралия много стабилно Дебърлиев, въпреки че създадоха достатъчно на брой добри положения.