Националният отбор на България за девойки U18 започна с победа участието си на Европейското по баскетбол в Дивизия "B", което се провежда в Плоещ, Румъния. В първия си мач тимът ни надви Норвегия с 51:45.

След равностойни начални минути българките завършиха първата четвърт със 7 поредни точки и след края й бяха напред с 13:10. Ниската резултатност се запази и през втория период, след който обаче съперникът изравни за 21:21.

Пропуските и от двете страни продължиха и след паузата. Норвегия поведе за първи път в мача, но много бързо баскетболистките на Маргарита Маринкова си върнаха водачеството и решителната четвърт започна при 29:26 в тяхна полза. Двата отбора заиграха значително по-добре в нападение в оставащото време, като България дръпна и с двуцифрена разлика и удържа натиска на съперника си в края.

Деница Манолова завърши срещата с дабъл-дабъл от 15 точки и впечатляващите 18 борби. Елена Драгоева има 14 точки, Димана Костова е с 10 и 7 борби.

В следващия си мач тимът ни ще се изправи срещу Ирландия, като двубоят е на 3 август (събота) от 18:30 часа.