ЦСКА 1948 се класира за третия предварителен кръг в турнира Лига на конференциите.

В реванш от втория етап от квалификациите на състезанието играчите на треньора Валентин Илиев стигнаха до 1:1 след продължения срещу черногорския Будучност. В първия мач ЦСКА 1948 победи с 1:0. Така с общ резултат от двата мача 2:1 "червените“ продължават.

Резервата на ЦСКА 1948 Евгений Сердюк в102-ата минута бе на точното място след подаване на Касиано Бузон за да направи безпомощен направилия силен мач бивш страж на Левски Милан Миятович.

В редовното време двата тима завършиха при 1:0 за Будучност.

Двата тима изиграха равностойна първа част, като вратарите Петър Маринов и Миятович по веднъж трябваше да показват класа. Веднъж и гредата спаси ЦСКА 1948.

След почивката ЦСКА 1948 започна по-активно, като тимът на Будучност рядко поглеждаше към вратата на гостите.

В 65-ата минута резервата Владимир Перишич се възползва от грешка в отбраната на ЦСКА и неубедителна изява на вратаря Маринов и вкара за 1:0 за Будучност.

В самия край на редовното време резервата Джуканович бе близо до втори гол да Будучност, но Петър Маринов демонстрира страхотен рефлекс и запази резултата.

Последва и голям пропуск за ЦСКА 1948 на Реян Даскалов.

Така се стигна до продължения, в които Сердюк донесе успеха за българския тим и класиране напред.

В самия край на второто продължение Сердюк имаше страхотен шанс да вкара и втория си гол в мача, но Миятович спаси.

В третия предварителен кръг на състезанието ЦСКА 1948 ще играе срещу кипърския Пафос.