Ботев (Пловдив) загуби с 0:4 реванша в Лига Европа от гръцкия гранд Панатинайкос и след поражение с 1:2 в първия двубой и общ резултат 1:6, отпадна от втория по сила евротурни, за сметка на ПАО.

Въпреки това "канарчетата" продължават в трети квалификационен кръг на Лига на конференциите.

Мачът днес се игра пред пълни трибуни на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.

Шведът Александър Йеремейеф откри резултата, отбелязвайки в 6-ата минута след пас на Филип Младенович.

В 28-ата Ботев нацели страничната греда на гостите чрез удар от наказателното поле на Николай Минков.

Само 6 по-късно Антъни Уджа си отбеляза автогол.

Анастасиос Бакасетас от Панатинайкос в 39-ата минута бе близо до това да направи резултата класически, удряйки гредата на "канарчетата". Това обаче се случи в продължението, където Филип Джуришич вкара за 3:0 след пас на Даниел Манчини.

През втората част падна един гол за гърците. Той бе дело на Йеремейеф в 50-ата минута, за който това бе втори гол в мача. Асистенцията бе на Коцирас.