Черно море загуби като домакин от израелския Апоел (Беер Шева) с 1:2 в реванш от втория предварителен кръг на турнира Лига на конференциите.

Двубоят се изигра на стадион "Хювефарм Арена“ в Разград.

В първия мач, който се проведе в Ловеч, двата тима не успяха да се разпишат.

Така с общ резултат от двата мача 2:1 Апоел продължава в третия предварителен кръг.

Португалският бранител на Апоел Елдер Лопеш разказа играта на "моряците“, възползвайки се от грешки в отбраната на тима на Илиан Илиев и вкарвайки двата гола за Апоел.

Въпреки че Черно море започнаха по-активно двубоя, първи до гол в реванша стигна тимът на Апоел.

Лопеш се възползва от объркване в отбраната на Черно море и откри резултата в 25-ата минута.

Хората на Илиан Илиев реагираха веднага, като 7 минути по-късно румънският нападател Андреас Калкан от статично положение възстанови равенството.

След почивката гостите нанесоха своя удар в 64-ата минута, когато отново Лопеш бе най-съобразителен сред неориентираната отбрана на Черно море и вкара за 2:1 за гостите.

До края Илиан Илиев хвърли всичко в атака, но Черно море така и не успя да стигне поне до гол и да вкара двубоя в продължения.