Юношите до 18 г. на България по тенис загубиха драматично с 1:2 победи от Германия на турнир от Европейската отборна купа в Чехия.

Георги Георгиев и Виктор Киров имаха два мачбола във тайбрека на втория сет в решаващата среща на двойки, но отстъпиха с 6:4, 6:7(6), 4-10 от Барсуков и Маришко.

В първата среща на сингъл Виктор Киров загуби с 6:7, 6:4, 1:6 от Винсент Маришко.

Киров изпусна сетбол в първия сет, но успя да се пребори и да се пребори да спечели втората част.

След това Георги Георгиев направи обрат и победи с 4:6, 7:6, 6:0 Мика Петкович.

Българинът изоставаше с 1:4 в първия сет, но успя да изравни при 4:4. След това Георги имаше точка за пробив, но не успя да затвори гейма. Във втората част Георгиев спаси два мачбола и успя да спечели със 7:6.

В третия сет Георгиев показа страхотно ниво на тенис, като физическа и психическа издръжливост и заслужено спечели мача.

Така България ще играе срещу Естония или Гърция за разпределение на местата от пето до осмо.

Юношите на България до 18 г. са в състав: Георги Георгиев (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково), Виктор Киров (ТК "Фаворит", гр.Пазарджик) и Калоян Шиков (ТК "ДМ Тенис", гр.Стара Загора) с треньор Михаил Атанасов.