Хонконг има втори олимпийски шампион от Игрите в Париж. Това е Чон Ка Лонг, който защити златото си от Токио през 2021-а година в турнира на рапира при мъжете във фехтовката.

27-годишният атлет разби конкуренцията на втора поредна Олимпиада, с което си осигури премия в размер на 768 000 долара, която е най-голямата, обещана от 205 държави-участнички на форума.

България също е от щедрите държави като страната ни е в "Топ 10" по парични премии на спортисти, спечелили златото на най-големия спортен форум.

Повече може да видите ТУК

С успеха Хонконг вече направиха най-доброто си класиране на олимпийски игри като имат общо 2 титли и 2 бронза.

Припомняме, че Вивиан Конг Май Ван спечели първи златен медал като това се случи в шпагата при жените, отново във фехтовката.