Шведският Малмьо загуби гостуването си на тима на Клаксвик от Фарьорските острови с 2:3 в реванш от втория предварителен кръг на Шампионска лига. В първия мач шведите спечелиха с 4:1 и с общ резултат 6:4  продължават напред в турнира на богатите.

Шведите явно бяха подценили сериозно двубоя и бяха на ръба на чутовна издънка.

Отборът на Клаксвик поведе още във 2-ата минута чрез шведския си бранител Александър Бернтсон.

В 13-ата минута Хюго Болин изравни, а в 59-ата минута Андерс Кристиансен  от дузпа направи резултата 2:1 за Малмьо.

Домакините не се предадоха и с голове на Арни Фредериксберг в 68-ата и в петата минута на добавеното време стигнаха до победа с 3:2.

Следващият съперник на Малмьо ще определят ПАОК, на футболист №1 на България за 2023 година Кирил Десподов, и Борац Баня Лука. В Солун двубоят приключи с победа за ПАОК с 3:2.

Реваншът в Баня Лука е на 31 юли (сряда).