Отборът на Слован (Братислава) се класира за третия предварителен кръг на Шампионска лига.

В реванш от втория кръг от предварителната фаза на турнира словаците победиха у дома словенския Целие с 5:0. В първия мач двата тима приключиха наравно 1:1. С общ резултат от двата двубоя 6:1 Слован продължава в турнира.

Ключовият момент в реванша бе в 16-ата минута, когато отборът на Целие остана с 10 души на терена след директен червен картон за Дамян Вуклишевич за грубо нарушение.

Марко Толич в 17-ата и Давид Стрелец в 30-ата минута направиха резултата 2:0 за Слован, давайки спокойствие на тима.

След почивката последваха и попадения за домакините на Роберт Мак в 60-ата, отново на Стрелец в 72-ата и на Тигран Барсегян в 75-ата минута за крайното 5:0 за Слован.

Следващият съперник на Слован ще бъде тимът на национала Георги Костадинов АПОЕЛ (Никозия).