Тимът на Карабах се класира за третия предварителен кръг в Шампионска лига.

Азерите отстраниха във втория кръг отборът на Линкълн Ред Импс от Гибралтар след два успеха – 2:0 като гост в първия мач и 5:0 в реванша.

В следващия кръг Карабах очаква победителя от сблъсъка между Лудогорец и Динамо (Минск). Шампионът на България спечели първия мач у дома с 2:0. Реваншът е в Унгария на 31 юли (сряда).

Вторият мач между Карабах и Линкълн Ред Емпс се превърна в шоу на бразилския нападател Жуниньо.

За кеф на феновете на тима на стадион "Тофик Бахрамов“ в Баку 27-годишният южноамериканец се отчете с хеттрик и две асистенции.

Рециталът на Жуниньо стартира в 17-ата минута за 1:0, а в 31-ата и 44-ата бразилският нападател добави още два гола до почивката за хеттрика си.

Втората част стартира с гол за Карабах на Леандро Андраде, който бе отменен заради засада.

Последва попадение на Ясин Бензиа, изработено от Жуниньо в 66-ата минута за 4:0 за Карабах.

5:0 направи Андраде в 72-ата минута след подаване на Жуниньо.