Двама от фаворитите за титлата в турнира по тенис при мъжете в Париж – Карлос Алкарас от Испания и Стефанос Циципас от Гърция, се класираха за осминафиналната фаза на състезанието.

Шампионът от последното издание на "Ролан Гарос“ Карлос Алкарас демонстрира, че се чувства чудесно на кортовете в Париж, като във втория си мач от олимпийската надпревара победи 28-ия в света Талон Грикспоор от Нидерландия с 6:1, 7:6(3) и 1 час и 48 минути игра.

Това бе пети мач между двамата, като настоящият №3 в света и №2 в схемата Алкарас постигна четвъртия си успех над този съперник и четвърти пореден.

На осминафиналите Алкарас ще се изправи срещу руснака, състезаващ се на Игрите под неутрален флаг, Роман Сафиулин, №66 в света.

Двамата имат един мач помежду си, който е спечелен от Сафиулин.

11-ият в света и 8-и поставен Стефанос Циципас елиминира на 1/16-финалите 58-иья в ранглистата Даниъл Еванс от Великобритания за по-малко от час – 6:1, 6:2.

Това бе пети успех, от пет изиграни мача, за Циципас срещу Еванс.

За място на четвъртфиналите Циципас ще спори с аржентинеца Себастиан Баес, №18 в света.

Двамата имат два изиграни мача помежду си, като гръцкият тенисист е с два успеха.