Арсенал е готов да напредне в преговорите за Микел Мерино, разкрива авторитетният италиански журналист Фабрицио Романо. В момента полузащитникът е играч на Реал Сосиедад.

Идеята на "артилеристите" е да разговарят с лагера на испанеца следващата седмица. Първоначалните контакти вече са били положителни. Той не е единственото име в списъка на лондончани, но е сред приоритетите. Ключов фактор ще е цената, която баските ще искат. Веднъж щом Емил Смит-Роу бъде продаден на Кристъл Палас или друг, клубът ще има зелена светлина за Мерино.

28-годишният национал на Испания вкара победното попадение в продълженията за 2:1 над Гермния в 1/4-финалите от Евро 2024. Тогава той влезе от резервната скамейка второто полувреме и игра общо 40 минути в двубоя. Въпреки че не бе твърд титуляр в селекцията на Луис де ла Фуенте, Мерино участваше във всеки един мач, включително финала с Англия.