Канада победи Гърция с 86:79 (26:22, 22:16, 20:22, 18:19) на "Стад Пиер Мороа" в двубой от група "А" на олимпийския турнир в Париж.

Макар реализираните 34 точки и 5 борби от звездата си Янис Адетокунбо гръцкият състав не успя да се противопостави на Канада, който натрупа преднина от 58:48 още до почивката. През второто полувреме Гърция опита да навакса изоставането си от 16 точки малко по-рано и се доближи до противника, но не стигна до обрат.

За Канада най-резултатен бе Ар Джей Барет с 23 точки, 4 борби и 3 асистенции, а Шай Гилджъс-Алекзандър завърши с 21 точки, 5 борби и 7 асистенции.

"Кленовите листа", които се завърнаха на Олимпийски игри след 24 години пауза, излязоха на второ място във временното класиране, отстъпвайки на водача Австралия, а гърците делят трето-четвърто място с Испания.