Парагвай победи Израел с 4:2 във втори мач от група "D" на футболния турнир на Летните олимпийски игри. Срещата се проведе на "Парк де Пренс" в Париж.

Марсело Фернандес откри за символичните гости в 25', а малко след началото на втората част Израел изравни чрез Омри Ганделман. Израел вкара и втори гол седем минути по-късно, но той не бе зачетен заради засада след намесата на ВАР.

Южноамериканската страна отново поведе в 69' чрез Хулио Енцисо. Израел отново успя да изравни в 80' чрез Оскар Глоух, който изпусна дузпа, но се реабилитира при добавката от малко разстояние.

В крайна сметка селекцията на Карлос Хара стигна до трите точки след късни попадения на Фабиан Балбуена и Фернандо Торалес.

Парагвай заема второ място във временното класиране с 3 точки, докато Израел е на последна позиция с 1 точка. На 30.07 Израел играе с Япония, докато Парагвай се изправя срещу Мали.