Испания намери място на 1/4-финалите на футболния турнир на Летните олимпийски игри. "Ла Фурия Роха" спечели втория си мач от група "С", надвивайки Доминиканска република с 3:1 в двубой, който се проведе в Бордо.

Европейците откриха резултата в 24' с гол на Фермин Лопес, но 14 минути по-късно доминиканците изравниха чрез Анхел Монтес Де Ока. Интригата в мача бе прекършена в самия край на полувремето, когато Едисон Ацкона от Доминикана получи директен червен картон за неспортсменско поведение.

През второто полувреме испанците стигнаха до трите точки след два гола на Алекс Баена и Мигел Гутиерес.

Селекцията на Сантяго Дениа има 6 точки и със сигурност ще играе в елиминациите, докато доминиканците заемат трето място във временното класиране с 1 точка.

На 30.07 Испания играе срещу Египет, докато Доминиканска република се изправя срещу Узбекистан.