Левски победи Ботев Враца с разгромното 4:0 в среща от втори кръг на Първа лига.

Двубоят се игра на стадион "Виваком арена Георги Аспарухов".

В 10-ата минута гостите откриха резултата. Голът на Брайън Переа обаче беше отменен поради засада.

"Сините" направиха своя удар в края на частта когато бразилецът Евертон Бала беше точен.

През второто полувреме паднаха нови три попадения за тима, воден от Станислав Генчев. Треньорът на столичани направи успешен дебют в официален двубой за Левски пред своя публика.

Асими Фадига покачи на 2:0 в 67-ата минута, а класическото 3:0 оформи Джауад ел Джемили в 79-ата минута.

За крайното 4:0 се разписа отново Фадига. Това се случи в 90-ата минута.

С успеха Левски остава на върха в класирането с пълен актив от 6 точки и голова разлика от 10:1. Ботев Враца са последни (16-и) без спечелена точка и голова разлика 1:7.

Пред старта на мача собственикът на Левски Наско Сираков награди със специална купа любимеца на "сините" в последните години Уелтон. Бившият играч на столичния гранд дойде преди няколко дни от Япония, където бе трансфериран, за да подкрепи бившия си тим. Бразилецът направи обиколка на стадиона и получи бурните аплодисменти от феновете.

Отличие за най-добър млад футболист пък получи Марин Петков.