Играчът на Ботев Пловдив - Янис Карабельов, говори след загубата от Панатинайкос с 2:1 в Атина. "Канарчетата" са домакини на гръцкия тим в реванша от втория предварителен кръг на Лига Европа, който ще се проведе на ст. "Христо Ботев" следващия четвъртък.

"Панатинайкос е много силен и стойностен отбор. За пореден път доказахме, че когато правим това, което можем и се изисква от нас нещата се получават. Мисля, че 2:1 е добър резултат. Първото полувреме е свършило - да се готвим за втория мач. Няма млади и стари - тук сме събрани качествени футболисти. Всеки е тук, за да дава всичко от себе си за каузата отборът да побеждава. Определено треньорското ръководство ни показа техните силни страни, но наблегнахме на това какво се изисква от нас. На моменти се получи, на моменти - не. Ще си вземем нужните поуки. Никъде не е лесно - във Враца не беше лесно, тук не е лесно, срещу Локомотив Пловдив няма да бъде. Трябва да се доказваме във всеки един мач и да гоним своите цели, които са по-високи този сезон. Този гол запазва шансовете ни. В мача сме, в играта сме. Вярваме в успеха. Първо предстоящия мач с Локомотив и след това ще мислим за реванша", завърши вторият капитан на "жълто-черните".