Старши треньорът на Черно море - Илиан Илиев, говори след равенството на неговия тим срещу Апоел Беер Шева. Първият мач от сблъсъка им от втори предварителен кръг на Лига на конференциите, който се игра на градския стадион в Ловеч, завърши без голове. Реваншът в Разград, в който "моряците" са домакини, е следващият четвъртък.

"Съперникът влезе както трябва, докато ние бяхме по-респектирани в началото и това се отрази в първите 15-20 минути. След това полувремето продължи равностойно или пък те държаха топката. Идеята беше през второто полувреме да задържим топката и в някои моменти можехме да решим мача. Но понеже не сме играли от доста време в Европа – а разлика между европейските мачове и българското първенство я има, от неизвестността бяхме малко по-предпазливи. Все пак през второто полувреме малко се поосвободихме, макар че си останахме с повече резерви в креативен план. Опитахме се да използваме пространствата, които се отвориха при тяхната висока преса, която прилагат. И мисля, че повече нямаха такива ситуации като първата, докато ние имахме две – имам предвид тези на Калкан и Исмаил Иса. Доволен съм, че изиграхме мача умно, но малко по-предпазливо, отколкото ми се искаше. Реваншът – вече ще бъде някак на наш терен, ще имаме повече наша публика, а Апоел си остава същия добър отбор. Но в такива равностойни мачове една ситуация може да реши всичко. Просто се надявам, че във втората среща ще имаме повече ситуации да отбележим голове. Футболистите ни приеха доста по-дълбоко думите ми, че трябва да бъдем предпазливи и прагматични. Но на полувремето им казах, че не можем да чакаме да свърши мача и да мислим, че ще го решим в реванша. Но пък малко се подобрихме през второто полувреме", завърши треньорът на варненци.